Říjen 2013

Exkurze v čističce odpadních vod

17. října 2013 v 13:12
1. Kořenovou ČOV v obci Ebergersch (Gemeinde Lichtenau) pro 65 EO. Technologie zahrnovala septiky s 3 komorami, dvě kořenová pole sériově zapojená s vertikálním protékáním. Návrh vycházel z předpokladu 5 m2/1EO. Mocnost lože 700 mm se štěrkem s frakcí 4-8 mm. Součástí kořenovky bylo kalové pole pro stabilizaci kalů ze septiku dimenzované 0,4-0,5 m3/1EO.
kořenová ČOV 01
2. Kořenovou ČOV v obci Sonndorf (Gemeinde Burgschleinitz) projektovanou pro 130 EO, provozovanou pro 65 EO. Technologie byla složena z tříkomorové plastové nádrže, každá komora projektována na 10 m3, 3 paralelní pole á 5x25m s vertikálním průtokem, dočištění na horizontálním poli-kanálu cca 3x80m, vyústění bylo do zásakového mokřadu.
kořenová ČOV 02
3. Třetí navštívenou byla ČOV v obci Harmannsdorf projektovaná pro 4600 EO, provozovaná pro 3500 EO. Jednalo se o klasickou biologickou čistírnu, kde kořenová pole byla navržena jako dočišťovací stupeň. Akumulační rybníček o objemu 250m3, z něhož jsou zaplavována dvě kořenová pole o rozloze 1200 m2 s vertikálním průtokem a která garantují dodržení vypouštěcích limitů do povrchových vod.
kořenová ČOV 03
Exkurze proběhla 20. září 2012 v rámci projektu ANASEP a hlavním organizátorem bylo VUT ve spolupráci s rakouskou projekční firmou DI Kraner ZT GmbH. Za ASIO se zúčastnili Oldřich Pírek, Mirek Plotěný a Darina Vinklárková.
Projekt ANASEP řeší akutní problém vzniklý vydáním nové legislativy, zejména Nařízením vlády 416/2010, kterou byly zpřísněny požadavky na vypouštění do vod podzemních. Dosažení těchto požadavků je problematické zejména tam, kde není možné nebo vhodné použít aerobní biologické čištění tj. u objektů s velkým kolísáním produkce znečištění nebo dokonce sezónním provozem. Zpřísněné požadavky mají své opodstatnění - nízký obsah nerozpuštěných látek kvůli kolmataci a nebezpečí znehodnocení území z hlediska infiltrace a přísnější požadavek na odstranění dusíku pak z hlediska kvality pitné vody.
Stávající nejčastější řešení, septik a zemní filtr, buď není schopno požadovaných hodnot dosáhnout, případně nejsou na lokalitě odpovídající prostorové možnosti. U zemních filtrů je navíc také problém s jejich kolmatací, pokud unikají nerozpuštěné látky ze septiku. Projekt tedy řeší jak problematiku předčištění, tak různé způsoby dočištění - v rámci projektu mají být navrženy a odzkoušeny na poloprovozních zařízeních..

Vysoká škola NEWTON COLLEGE pořádá odbornou konferenci

10. října 2013 v 10:43
Vysoká škola managementu NEWTON COLLEGE Vás zve na 7. mezinárodní odbornou konferenci v rámci Evropského fóra podnikaní s velmi zajímavou skladbou přednášejících a hostů.
Naše vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College se rozhodla navázat na dlouholetou tradici a ve spolupráci s Evropským hnutím v ČR uspořádat 7. mezinárodní odbornou konferenci v rámci Evropského fóra podnikaní. Téma konference je "Podnikaní v globálních podmínkách: výzvy a bariéry".
Na konferenci vystoupí významní zahraniční i domácí odborníci a zástupci EU, představitelé akademické sféry i reprezentanti finančního sektoru.
V úvodním bloku vystoupí se svými odbornými přenáškami z oblasti tematického zaměření konference pozvaní keynote speakeři. Následovat bude panelová diskuse s názvem Výzvy a bariéry v současných podmínkách složená z dalších předních expertů v dané problematice.

Konference se koná dne 21. října 2013 od 12.00 hodin v prostorách CERGE institutu, Politických vězňů 936/7, 110 00 Praha 1 - Nové Město.
Registraci můžete provést na www.efp.cz

Moderní design se snoubí s tradicí

4. října 2013 v 18:46
Při výrobě našich šperků dbáme na moderní design, který odmítá jakékoliv konvence. Věříme, že zvláštní příležitosti si zaslouží ojedinělé šperky. Proto se do naší práce snažíme vkládat kreativitu všech, kteří se na ni podílejí. Výsledkem jsou pak kreativní šperky vyznačující se originalitou a výrobou z těch nejlepších materiálů.

Zásnubní prsteny v moderním designuZásnubní prsteny BISAKU osazené briliantem dokážou vyjádřit vaše pocity. Naše snubní prsteny se stanou vaší každodenní součástí, na kterou budete náležitě pyšní. Zlaté a stříbrné šperky s neotřelým designem zase uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši širokou nabídku a nechte pracovat své smysly.

DVD přehrávače v dnešní době? Proč ne, když máte co přehrávat

3. října 2013 v 11:18

Nákup DVD přehrávače

Po delším váhání, zdali vůbec do dvd přehrávače investovat jsem se rozhodnul, že přece jen nějaké ty dvdčka doma ještě mám, a tak si jej koupím. DVD přehrávače koupíte v každém elektru. Já chtěl ale úplně obyčejný přehrávač od nějaké známější značky s možností servisu, kdyby se něco pokazilo. Nakonec jem vybral Panasonic DVD-S68EP-K. A co že to všechno umí?


Jde o stolní DVD přehrávač s podporou různých video, obrázkových a hudebních formátů včetně Divx, MP3 nebo JPEG. Je vybaven funkcí 1080p up-conversion, která převádí standardně definováno scény z DVD disků na scény s vysokým rozlišením (1920 x 1080 pixelů). Podporuje CD média, má USB vstup pro přehrávání fotografií, filmů a hudby.

Zatím funguje dobře, tak uvídíme za pár let:-)

Další info u prodejce Tivis.cz